Witaj!
Co nieco o mnie:

Moja historia

2019 Początki

Moja makramowa pasja rozpoczęła się w 2019 roku, od dwóch motków podarowanych mi w ramach prezentu (z całego serca pozdrawiam darczyńcę). Choć tak naprawdę makrama była mi bliska już od wczesnych lat …

o nas - sznurowalnia.pl ER

2021 Powstaje firma

Aby połączyć swoją pasję razem z zarobkami w 2021 roku postanowiłam założyć firmę, i dziękuję że jesteś tutaj teraz ze mną!

Sklep powstał z pasji do tworzenia dekoracji
techniką starą jak świat, zwaną makramą.

Pasja, kreatywność i piękno spotykają się w naszym sklepie z makramą i rękodziełem. Oddaję się tworzeniu unikalnych i inspirujących wyrobów. Moja misja polega na dostarczaniu wysokiej jakości produktów, które dodadzą magii i indywidualności Twojemu życiu. Każdy wyrób jest starannie wykonany ręcznie, dbając o najmniejsze detale. Zanurz się w świecie sztuki i wybierz coś wyjątkowego dla siebie lub bliskiej osoby. Dołącz do naszej kreatywnej społeczności i odkryj siłę wyobraźni i rękodzielniczego dziedzictwa.


Jeśi kiedykolwiek zamierzasz sieszyć się życiem
– teraz jest na to czas!
Dzisiaj powinno być najwspanialsze –
wczoraj już nie wróci, a jutro może nie nadejść!

~Tomas Dreier

A czym jest makrama?

Makrama to technika ręcznego wyplatania ozdobnych tkanin za pomocą wezłów i plecionek. Jest to rodzaj sztuki rękodzielniczej, który wywodzi się z krajów Bliskiego Wschodu, a obecnie jest popularny na całym świecie. Wykorzystuje się ją od tworzenia ozdób, dekoracji, biżuterii, a także przedmiotów użytkowych takich jak np. wieszaki czy makatki … zresztą zapraszam do naszego sklepu a zobaczysz jakie cuda mogą powstać ze sznurków.

Wszystkie prace wykonuję własnoręcznie,
z naturalnych składników
pochodzących wyłącznie
od polskich poducentów.

Elżbieta Respondek
pomysłodawczyni i założycielka sklepu